środa, 25 maja, 2022
- REKLAMA -
Google search engine

Tygrysy włoskich sił powietrznych na NATO Tiger Meet 2021

Polecamy:

Tygrysy włoskich sił powietrznych lecą na NATO Tiger Meet 2021 (2-14 maja 2021) w bazie lotniczej Beja w Portugalii. Na froncie dołącza do nich Leonardo z odrzutowcami Eurofighter z 12.Grupy 36.Eskadry Gioia del Colle, z siedzibą w Bari, ze specjalnymi barwami walczącymi o nagrodę za najlepsze malowanie, oraz helikoptery HH-101, wysłane do Portugalii wraz z HH-212 z 21. Grupy 9. Dywizjonu Grazzanisce z siedzibą w Cesenie.

Tiger Meet to ćwiczenie z samolotami i pilotami reprezentującymi siły NATO z różnych krajów, tradycji i kultur. Wszyscy latają pod symbolem Tygrysa i spotykają się, aby rozwijać i wzmacniać swoje espirit de corps, współpracę i operacje.

NATO Tiger Association powstało w 1961 roku w celu promowania współpracy i solidarności między eskadrami NATO z głową Tygrysa w herbie eskadry.

Celem ćwiczenia jest wyszkolenie pilotów nowej generacji, przygotowanie ich do przyszłych wyzwań na arenie międzynarodowej oraz zachęcenie do integracji nowych umiejętności z nowymi systemami uzbrojenia, aby ułatwić przejście na samoloty i strategie piątej generacji.

Ćwiczenia w 2021 roku są organizowane przez 301 Jaguares Squadron portugalskich sił powietrznych, uczestniczy w nich dziewięć dywizji powietrznych.

Źródło: Leonardo

- REKLAMA -spot_img
- REKLAMA -spot_img

Najnowsze: