poniedziałek, 24 stycznia, 2022
- REKLAMA -
Google search engine

Sukces XVII Grudziądzkich Zawodów Balonowych

Polecamy:

Po rozegraniu w sobotnie popołudnie 11 konkurencji zakończyły się XVII Grudziądzkie Zawody Balonowe w których zwyciężył – wygrywając 6 konkurencji – Tomasz Filus (Klub Sportów Balonowych Wrocław) wyprzedzając Mirosława Kowalskiego (Aeroklub Leszczyński) i Jakuba Dziedziaka (Mościcki Klub Balonowy)

Organizator, Grudziądzki Klub Balonowy dzięki ciężkiej pracy wszystkich zaangażowanych w imprezę osób nie ukrywa zadowolenia z rozegrania w pandemicznej rzeczywistości bezpiecznych zawodów, oraz z nagłośnienia imprezy przez media lokalne i ogólnopolskie.

Otrzymaliśmy w dzięki temu ogromną liczbę zapytań i informacji od osób obserwujących zawody. Niestety pośród wielu większości pozytywnych reakcji było także wiele uwag krytycznych. Doszliśmy do wniosku, że zbyt mało jeszcze jest informacji na temat specyfiki samego sportu balonowego. Niezrozumienie pewnych zasad rządzących lotem balonu spowodowało pretensje osób przyjeżdżających do Lisich Katów i czekających na „pokaz balonów”. W przyszłości będziemy starali się jeszcze bardziej wyjaśnić i informować wszystkich „jak balon działa”. Dziękujemy!

Wyniki:

  1. Tomasz Filus 9871 pkt
  2. Mirosław Kowalski 9459 pkt
  3. Jakub Dziedziak 7919 pkt
  4. Andrzej Ogonowski 7656 pkt
  5. Joanna Biedermann 7332 pkt
  6. Zbigniew Jagodzik 7230 pkt
  7. Bartłomiej Pyza 5024 pkt
  8. Dariusz Iwański 3150 pkt
  9. Jacek Barski 2650 pkt
  10. Jacek Bogdanski 1950 pkt

Najnowsze