środa, 25 maja, 2022
- REKLAMA -
Google search engine

Pierwszy z dwóch CASA C-295MW w Czechach

Polecamy:

W piątek 7 maja dowódca sił powietrznych, generał Petr Mikulenka, przejął w Sewilli pierwszy z pary nowych samolotów C-295MW. W przekazaniu samolotu uczestniczył także dowódca 24. Bazy Transportu Lotniczego w Pradze – Kbely płk Martin Nezbeda oraz przedstawiciele zespołu projektowego Sekcji Uzbrojenia i Zakupów MON.

„Modernizacja naszego lotnictwa transportowego i taktycznego jest kluczem do wypełniania obecnych i przyszłych zadań Armii Czeskiej. Dziś Siły Powietrzne nadal zmieniają swoją flotę po zeszłorocznej likwidacji dwóch samolotów JAK-40. Dwa samoloty CASA, które wzmocnią możliwości 24. Bazy Sił Powietrznych, tym samym w pełni wpisują się w plany modernizacyjne armii. Życzę załodze i obsłudze naziemnej wielu bezpiecznych lotów i nowych zadań – mówi generał Mikulenka.

Po przeszkoleniu personelu latającego i naziemnego w zakresie nowych i zmodernizowanych systemów samolot przejdzie testy wojskowe w celu zweryfikowania wszystkich deklarowanych możliwości, osiągów i parametrów. Przeszkolony personel lotniczy poleci do Czech nowym samolotem 17 maja. Przejęcie drugiego samolotu planowane jest na koniec czerwca 2021 roku.

- REKLAMA -spot_img
- REKLAMA -spot_img

Najnowsze: