środa, 25 maja, 2022
- REKLAMA -
Google search engine

Pięć A330 dla SmartLynx

Polecamy:

SmartLynx Airlines Malta, ogłasza ważne uzupełnienie floty. Do obecnie eksploatowanych samolotów Airbus A320 i A321 dołączy Airbus A330.

5 samolotów Airbus A330 zostanie zmodyfikowanych do Zero LOPA poprzez usunięcie miejsc pasażerskich i przygotowanie ich do lotów towarowych. Samoloty mają zostać dodane do floty SmartLynx Airlines w maju i czerwcu.

Fot: SmartLynx

Według IATA w kwietniu 2021 r. Popyt na przewozy lotnicze osiągnął najwyższy w historii poziom i wzrósł o 9% w porównaniu do poziomów sprzed wystąpienia COVID (luty 2019 r.). Zwiększone zapotrzebowanie rynku na przewozy długodystansowe skłoniło SmartLynx Airlines do zwiększenia floty i wprowadzenia zmodyfikowanych samolotów, zdolnych do transportu ładunków, w tym szczepionek i materiałów medycznych, na trasach długodystansowych.

Jako jeden z wiodących operatorów ACMI z siedzibą w UE i operatorów czarterowych samolotów Airbus, cieszymy się, że możemy znacznie zwiększyć naszą flotę i zaoferować naszym klientom różne produkty podczas nurkowania na trasach długodystansowych. Stale poszerzamy naszą ofertę usług i obszary specjalizacji, aby sprostać szybko zmieniającym się wymaganiom rynku. Jesteśmy głęboko przekonani, że pandemia i obecny globalny kryzys stworzą wiele możliwości wzrostu i rozwoju dla naszej firmy i całej branży. Dodanie zmodyfikowanego samolotu Airbus A330 to duży krok naprzód dla SmartLynx Airlines i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jakie wyzwania i zwycięstwa przyniesie ”- skomentował Zygimantas Surintas, dyrektor generalny SmartLynx Airlines.

„Rozumiemy, że rynek przewozów długodystansowych w końcu powróci do poziomu sprzed Covid, więc SmartLynx Airlines planują przywrócić samolot Airbus A330 do obsługi długodystansowych lotów pasażerskich, gdy nadejdzie ten czas. Wierzymy, że nasza tania konstrukcja i duża wydajność pozwolą nam stworzyć konkurencję dla rynkowych weteranów ”- dodał.

Globalna platforma leasingu samolotów CDB Aviation będzie leasingować kilka samolotów Airbus A330 firmie SmartLynx Airlines.

Cieszymy się, że możemy współpracować ze SmartLynx Airlines w celu wspierania ich ekspansji na rynku cargo. Wyrażamy uznanie dla zespołu SmartLynx Airlines za dostrzeżenie możliwości rozszerzenia ich globalnego zasięgu poprzez włączenie samolotów A330 do ich floty ”- zauważył dyrektor ds. Marketingu CDB Aviation Peter Goodman.

Zaktualizowany samolot A330 będzie przewoził ładunki dla obecnych i przyszłych klientów do iz Azji, USA i Europy, o pojemności 260 m3 i maksymalnej wadze 50 000 kg. Na początku tego roku SmartLynx Airlines wykazało się już swoją elastycznością i perspektywicznym podejściem, wprowadzając niezbędne modyfikacje Zero LOPA w dwóch jednostkach A321 floty, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na transport ładunków i stało się jednym z pierwszych przewoźników, którzy wprowadzili A321F do operacji.

SourceSmartLynx
Poprzedni artykułDragon-21 zapowiedź
Następny artykułRosyjskie skrzydło kompozytowe

Najnowsze