poniedziałek, 24 stycznia, 2022
- REKLAMA -
Google search engine

Narodowa certyfikacja Zespołu Lotniczego PKW Irak

Polecamy:

W dniach 10-14 maja w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego została przeprowadzona certyfikacja Zespołu Lotniczego XI zmiany PKW IRAK NMI (NATO Mission-Iraq). Żołnierze przewidziani do kolejnej zmiany oceniani byli przez Zespół Certyfikujący Dowództwa Operacyjnego RSZ.

Narodowa certyfikacja Zespołu Lotniczego ma na celu sprawdzenie osiągnięcia gotowości do realizacji zadań indywidualnych i zespołowych w ramach PKW Irak NMI.

Dowódca 3. SLTr zaplanował i przeprowadził w tym celu ćwiczenie taktyczno-specjalne pk.: „Transport 21”, symulujące zadania i sytuacje z którymi ZL zderza się na co dzień w czasie pełnienia misji na teatrze działań. Ćwiczenie to odbyło się w oparciu o obiekty 8. i 33. BLTr oraz przestrzeń powietrzną RP.

W trakcie ćwiczenia sprawdzone zostały indywidualne i zespołowe umiejętności specjalistyczne i ogólnowojskowe żołnierzy przewidzianych do kolejnej zmiany PKW. Liczne epizody praktyczne urealniały założenia sytuacji taktycznej przyjętej do ćwiczenia.

Sprawdzianom podlegała również wiedza teoretyczna każdego żołnierza wchodzącego w skład ZL PKW, nabyta w czasie licznych szkoleń, przeprowadzonych w blisko rocznym okresie przygotowania do misji.

Wszystkie obszary podlegające kontroli jak i praktyczne zadania lotnicze zostały wysoko ocenione przez Zespół Certyfikujący.

Zespół lotniczy składa się z jednego samolotu CASA C-295M, dwóch załóg, personelu zabezpieczającego (przygotowanie i utrzymanie w sprawności SP, logistyka, planowanie operacji lotniczych) oraz komórki zlokalizowanej w CAOC (Combined Air Operations Center) w Katarze.

- REKLAMA -spot_img
- REKLAMA -spot_img

Najnowsze: