środa, 25 maja, 2022
- REKLAMA -
Google search engine

Cztery A320neo dla Aeroflotu

Polecamy:

CDB Aviation, irlandzka spółka zależna należąca w całości do China Development Bank Financial Leasing Co., Limited („CDB Leasing”), ogłosiła, że ​​firma dostarczyła pierwszy z czterech samolotów z rodziny Airbus A320neo w ramach długoterminowej leasingu do flagowego rosyjskiego przewoźnika Aeroflot.

Aeroflot odebrał dostawę pierwszego samolotu, nowego A320neo, 14 maja w centrum dostaw Airbusa w Tuluzie we Francji. Pozostałe trzy dostawy to dwa dodatkowe A320neo i jeden A321neo, które przewoźnik odbierze jeszcze w maju.

Cieszymy się, że możemy rozszerzyć nasze strategiczne relacje między Aeroflot i CDB Aviation” – zauważył Peter Goodman, dyrektor handlowy CDB Aviation, dodając, że „te nowoczesne samoloty zapewnią odpowiednią kombinację wydajności operacyjnej i elastyczności”, wspierając optymalizację floty Aeroflot jako przewoźnik realizuje swoją Strategię 2028 i wykorzystuje możliwości na rosyjskim i międzynarodowym rynku przewozów lotniczych.

Neos będzie wspierać strategiczne wysiłki Aerofłotu mające na celu umocnienie pozycji lidera na kluczowych rynkach w sieci krajowej, jednocześnie zwiększając flotę o najnowocześniejsze samoloty wąskokadłubowe, oferujące większą pojemność i lepszą oszczędność paliwa.

Najnowsze