środa, 25 maja, 2022
- REKLAMA -
Google search engine

Brussels Airlines kontynuuje serię belgijskich ikon

Polecamy:

Sześć lat temu Brussels Airlines wypuściły na rynek swoją pierwszą belgijską ikonę z jednym ręcznie malowanym samolotem w niespotykanej dotąd liberii. Wspólnie z Moulinsart, linia lotnicza stworzyła Rackham, barwę samolotu poświęconą światowej sławy belgijskiej postaci z kreskówek Tintin, pokrytą 37-metrowym czarnym rekinem, opartym na oryginalnym rysunku wykonanym przez Hergé. Seria belgijskich ikon to jeden z wielu sposobów, w jakie linia lotnicza chce pokazać ambasadorstwo swojego kraju. Linia lotnicza będzie nadal dostarczać światu to, co najlepsze w Belgii.

Ponieważ Rackham – który nadal jest jednym z najczęściej fotografowanych samolotów na świecie – dotarł do terminu przemalowania, Moulinsart i Brussels Airlines zgodziły się przedłużyć współpracę i przywrócić malowanie samolotu w pierwotnym stanie, co oznacza, że ​​Rackham pozostanie we flocie linii lotniczych przez co najmniej 5 lat. Podczas gdy malowanie na zewnątrz pozostaje prawie identyczne, wnętrze samolotu zostanie wzbogacone o więcej ilustracji Tintina wykonanych przez Hergé. Odnawiając swoją pierwszą belgijską ikonę, Brussels Airlines potwierdza swoją kontynuację ambasadora w Belgii. Ponadto linia lotnicza zawsze liczy co najmniej pięć ikon belgijskich w swojej flocie.

Moulinsart, który zaadaptował oryginalne rysunki do niezwykłych krzywizn Airbusa A320, zajmie się przemalowaniem kadłuba Rackhama wraz z działem konserwacji Brussels Airlines. Zakończenie remontu malarskiego i adaptacji wnętrza planowane jest na czerwiec 2021 roku.

Po Rackham w 2015 roku linia lotnicza powitała w 2016 roku dwa specjalne malowania: Magritte i Trident, poświęcone Czerwonym Diabłom, reprezentacji Belgii w piłce nożnej. Rok później do floty dołączył Amare, hołd złożony festiwalowi muzycznemu Tomorrowland, a za nim Aerosmurf i Bruegel odpowiednio w 2018 i 2019 roku.

Podczas gdy Rackham zostanie przywrócony do pierwotnego stanu, OO-SNC, samolot, który nosił barwy Magritte’a przez pięć lat, jest przekształcany w samolot noszący logo / kolory Star Alliance, wiodący na świecie sojusz linii lotniczych Brussels Airlines jest członkiem od tego czasu. Grudzień 2009. Po 6403 lotach i 8.371.324 pokonanych kilometrach, Brussels Airlines żegna się z Magritte. W ciągu ostatnich 5 lat 866331 pasażerów miało okazję latać pięknym samolotem pokrytym słynnymi chmurami i ptakami zaczerpniętymi z trzech obrazów René Magritte’a.

Z drugiej strony Trident pozostaje oddany jednemu z najpopularniejszych sportów w Belgii: piłce nożnej. Popularne malowanie otrzyma częściowe przemalowanie na zewnątrz, a także zaktualizowane wnętrze. Od 25 maja 2021 roku samolot o numerze rejestracyjnym OO-SNA będzie latał z portretami Czerwonych Diabłów i Czerwonych Płomieni w środku, dopóki nie opuści floty Brussels Airlines w listopadzie 2022 roku.

Amare, samolot Brussels Airlines honorujący Światowy Festiwal Muzyczny „Tomorrowland” będzie nosił swoje barwy do 2023 r. Piąty belgijski Icon Aerosmurf, poświęcony ukochanym belgijskim małym, niebieskim postaciom, Smerfom, będzie nosił rysunki do 2024 r. Najmłodszy przewoźnik lotniczy specjalne barwy, dedykowane jednemu z najbardziej utalentowanych artystów XVI wieku, flamandzkiemu mistrzowi Pieterowi Bruegelowi starszemu, pozostaną we flocie do 2024 roku. Wszelkie możliwe zmiany lub wymiany tych trzech ostatnich ikon nie są jeszcze znane, ale linia lotnicza potwierdza, że ​​w przyszłości będzie kontynuowany z belgijską serią Icon.

Najnowsze