środa, 25 maja, 2022
- REKLAMA -
Google search engine

Balony nad Grudziądzem

Polecamy:

Po raz osiemnasty grudziądzkie niebo upiększą kolorowe balony na ogrzane powietrze. Od czwartku do soboty (13-15 maja) podczas Grudziądzkich Zawodów Balonowych zmagać się będzie blisko dwadzieścia drużyn z całej Polski. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Maciej Glamowski Prezydent Grudziądza.

Grudziądzkie Zawody Balonowe organizowane są co roku w okresie Świąt Wielkanocnych przez Grudziądzki Klub Balonowy oraz Aeroklub Nadwiślański / Lisie Kąty. W tym roku, z uwagi na pandemię COVID-19, pierwotnie planowane na koniec kwietnia zawody, zostały przełożone.

Mieszkańcy będą mogli podziwiać podniebne zmagania pilotów od czwartku do soboty. To wyjątkowa okazja do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć z kolorowymi statkami powietrznymi w tle.

Zawodnicy startować będą z różnych miejsc określonych w danej konkurencji. Warto poszukiwać informacji, bo niewykluczone, że starty odbywać się będą także z punktów na terenie miasta 😉

W tej edycji zawodów udział weźmie m.in. Joanna Biedermann pilotka, Mistrzyni Świata i wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w szybownictwie czy Jacek Bogdański, zdobywca Pucharu Gordona Bennetta z 2018 r. Sędzią zawodów będzie Witold Filus zdobywca Balonowych Pucharów Polski, sześciokrotny Mistrz Polski, Wicemistrz Pucharu Europy, laureat wielu prestiżowych międzynarodowych zawodów balonowych.

Aktualne informacje na temat startów lotów będzie można śledzić na profilu facebookowym Grudziądzkiego Klubu Balonowego, a także na antenie Radio ESKA czy RMF MAXXX.

Harmonogram lotów:
12 maja 18.00-20.00
13 maja 5.30-9.00 oraz 18.00-20.00
14 maja 5.30-9.00 oraz 18.00-20.00
Zadzierajcie głowy do góry, bo może zobaczycie nas lecących nad Grudziądzem

Najnowsze