środa, 25 maja, 2022
- REKLAMA -
Google search engine

30 sztuk Rafale dla Egiptu

Polecamy:

Arabska Republika Egiptu zdecydowała się na zakup dodatkowych 30 samolotów Rafale do wyposażenia swoich sił powietrznych.

Nowe zamówienie stanowi uzupełnienie pierwszego przejęcia 24 Rafale podpisanego w lutym 2015 r. I zwiększy liczbę Rafale latających pod egipskimi barwami do 54, czyniąc egipskie siły powietrzne drugie na świecie po francuskich siłach powietrznych, które obsługują taką flotę Rafale

Zamówienie odzwierciedla strategiczne stosunki między Egiptem a Francją. Podkreśla również zaufanie najwyższych egipskich władz do Dassault Aviation i ich zadowolenie ze skutecznej realizacji pierwszego kontraktu.

To nowe zamówienie jest dowodem niezawodnej więzi łączącej Egipt, pierwszego zagranicznego użytkownika Rafale, podobnie jak Mirage 2000, z Dassault Aviation przez prawie 50 lat. Jest to również hołd dla jakości operacyjnej Rafale, ponieważ jest to drugi przypadek, kiedy klient eksportowy zdecydował się zamówić dodatkowe samoloty. Firma Dassault Aviation i jej partnerzy chcieliby podziękować władzom egipskim za ten nowy znak zaufania i zapewnić ich o ich całkowitym zaangażowaniu w ponowne spełnienie ich oczekiwań ”- powiedział Eric Trappier, prezes i dyrektor generalny Dassault Aviation.

Umowa ta potwierdza doskonałość technologiczną i operacyjną Rafale oraz sukces eksportowy.

Poprzedni artykułFalcon 10X zaprezentowany
Następny artykułZawody szybowcowe w Lisich
- REKLAMA -spot_img
- REKLAMA -spot_img

Najnowsze: